Остання редакція: 10 січня 2023

КА1: Навчальна мобільність (KA1: Learning Mobility of Individuals).

Назва напряму: КА1: Навчальна мобільність (KA1: Learning Mobility of Individuals).

Тип проєкту: ПРОЄКТИ МОБІЛЬНОСТІ У СФЕРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ (Mobility Project for Higher Education Students and Staff).

Напрям КА1 спрямований на: створення можливостей для індивідуальної міжнародної мобільності представників закладів вищої освіти, зокрема:

• Для студентів усіх освітніх рівнів за усіма галузями знань участь у мобільності є можливістю навчатися або стажуватися за кордоном у межах навчання за основною освітньою програмою у ЗВО;
  • Для працівників освітніх закладів мобільність сприяє обміну досвідом та професійному зростанню.

Основною вимогою проєктів КА1 є ВИЗНАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ МОБІЛЬНОСТІ, а також повага принципів інклюзивності у вищій освіті.

Цілями напряму КА1 міжнародної мобільності є:

• Обмін знаннями, методами навчання та дослідження, а також досвідом роботи в європейському та міжнародному середовищі;
  • Набуття та розвиток комунікативних та мовних компетентностей, розвиток критичного мислення, навичок з пошуку та аналізу варіантів вирішення викликів, вдосконалення компетентностей дослідження;
  • Розвиток цифрових та зелених компетентностей;
  • Сприяння особистісному розвитку.

Тривалість проєкту: 26 місяців (проєкти КА 131), 24 або 26 місяців (проєкти КА 171).

Макс. розмір гранту: визначається Національним агентством Еразмус+, де знаходиться заявник та куди подається проєктна заявка.

Співфінансування: не є обов’язковим.

Хто може бути координатором / заявником? Заклад вищої освіти (підписант Хартії Еразмус з вищої освіти) з країни-члена Програми Еразмус+.

Які організації можуть брати участь у проєкті? Заклади вищої освіти, інші залучені до освітнього процесу організації-партнери ЗВО.

Кількість та типи організацій, вимоги щодо партнерства: 1 ЗВО або концорціум ЗВО з країн-членів Програми Еразмус+ та 1 український ЗВО або партнерство українських ЗВО (за рішенням заявника).

Додаткова важлива інформація (пріоритети тощо): для проєктів за участю країн Східного партнерства (включаючи Україну) 40% бюджету має використовуватись на учасників мобільност, які підпадають під категорію ІНКЛЮЗИВНІСТЬ відповідно до визначення у Керівництві до Програми Еразмус+.

Які правила щодо обсягу фінансування? Визначає Національне агентство Еразмус+ країни, де знаходиться заявник та подається проєктна заявка.

Хто адмініструє конкурс і куди подавати проєктну заявку? До Національного агентства Еразмус+ країни, де знаходиться заявник (децентралізований підхід).

Коли подавати? До 23 лютого о 12:00 (час за Брюсселем).

Посилання на конкурсну програму: проєкти KA131 або KA171 на ”Erasmus+ and European Solidarity Corps page”.