Тимчасове працевлаштування в Канаді
Канада - це відкрита для іммігрантів країна з високим рівнем економічного розвитку та високим рівнем життя громадян. Кожна із 10 провінцій Канади має свій мінімальний рівень заробітний плати, який дозволяє людям, що працюють, мати гідний рівень життя. Наприклад, у провінції Саскачеван мінімальна заробітна плата складає 10 канадських доларів за годину. Однак, здебільшого ринкові пропозиції про роботу розпочинаються від 11 канадських доларів за годину. Наприклад, пропозиції для робітників будівельних спеціальностей розпочинаються від 17-18 канадських доларів за годину, а заробітна плата операторів ЧПУ складає 20-25 канадських доларів за годину.
Програми тимчасового працевлаштування передбачають виїзд апліканта до Канади на роботу на термін дії договору, підписаного роботодавцем та працівником, чи на термін дії робочого дозволу.
Умовами програми є наявність пропозиції від роботодавця про постійне місце працевлаштування в Канаді та відповідність умовам вакансії. Як правило, це вимога щодо наявності відповідної освіти, рівня знань англійської мови та документально підтвердженого досвіду роботи за спеціальністю.
Для участі в програмі тимчасового працевлаштування, кандидат повинен відповідати умовам однієї з вакансій, що розміщені у розділі Вакансії, не мати судимостей, депортацій та проблем зі здоров'ям. Обов'язковою вимогою більшості програм тимчасового працевлаштування є володіння англійською мовою. Необхідний рівень знань англійської мови залежить від умов вакансії. Рівень знань англійської мови підтверджується згідно Міжнародної системи тестування з англійської мови (IELTS) (зазвичай необхідний середній бал IELTS General - 4).
-
Етапи програми
- Співбесіда зі співробітником ILC, проходження практичного тестування (за потреби) та тестування з англійської мови.
- Співбесіда з канадським роботодавцем.
- Одержання пропозиції з працевлаштування.
- Оформлення Positive Labour Market Opinion (дозвіл Центру служб зайнятості Канади, який отримує роботодавець), Work Permit (робочий досвід) та Temporary Resident Visa (віза на перебування).
- Проходження медичного огляду в МОМ (Міжнародна організація міграції).
- Проходження заявником адаптаційних семінарів та мовних курсів.
- Виїзд учасника програми.
Work Permit чітко регламентує умови, на яких заявнику дозволено працювати в Канаді. Зокрема в цьому документі може вказуватись тип роботи, яку дозволено виконувати, роботодавець, в якого може працювати працівник, місце розташування компанії-роботодавця та термін, протягом якого працівник може працювати в компанії
Важливо пам'ятати, що дозвіл на роботу в Канаді не надає статусу постійного жителя Канади. Тому, якщо термін дії Work Permit закінчується, а працівник планує продовжити роботу в Канаді, він повинен подати заяву на продовження дозволу на роботу в Канаді.
Роботодавець має право звільнити працівника, якщо він не виконуєте функціональні обов'язки або не дотримується правил, встановлених компанією. У цьому випадку працівник повинен залишити країну або знайти нового роботодавця і оформити новий дозвіл на роботу.
Якщо працівник є громадянином країни, з якою в Канади не має угоди про безвізовий в'їзд, то він має отримати тимчасову візу для в'їзду - Temporary Resident Visa та пройти медичну комісію в представництві Міжнародної організації з міграції (МОМ).
Для громадян країн, з якими уряд Канади має договір про безвізовий режим, не потрібно проходити медичний огляд та отримувати тимчасову візу для в'їзду, для працевлаштування в Канаді достатньо Job Offer та Positive Labour Market Opinion. Work permit для працівників з цих країн видається під час перетину канадського кордону. Інформацію про країни, з якими підписано договір про безвізовий режим, можна переглянути на урядовому сайті Канади http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas.asp#exemptions. Також на цьому сайті ви можете ознайомитись з переліком країн, громадянам яких не потрібно проходити медичну комісіюhttp://www.cic.gc.ca/english/information/medical/dcl.asp.
Як правило, оформлення документів по програмі тимчасового працевлаштування триває від 1 до 6 місяців, в залежності від країни, в якій проживає кандидат, та умов вакансії.
Якщо працівник має намір працювати і іммігрувати до Канади, він має відповідати умовам однієї з імміграційних програм.
Сховати -
Перелік необхідних документів для громадян України
На різних етапах програми можуть бути необхідні додаткові документи, про які співробітник ILC інформуватиме додатково.
- Копія внутрішнього паспорту (стор. 1, 2 + сторінка з відміткою про реєстрацію).
- Копія ідентифікаційного номера.
- Копія закордонного паспорту (стор.1 + усі сторінки з відмітками).
- Копії документів про освіту з додатками: дипломи, посвідчення, допуски, сертифікати і т.д., окрім атестата про середню освіту.
- Копія трудової книжки: всі сторінки з записами незалежно від змісту. Якщо трудова відкрита, копію потрібно завірити у відділі кадрів підприємства.
- Копії інших документів, що підтверджують досвід роботи за обраною для працевлаштування спеціальністю: довідки, характеристики, рекомендаційні листи, контракти, свідоцтва ПП тощо.
- 8 кольорових фото (3,5х4,5 см на білому фоні, 80% обличчя).