+38 (04744) 3-33-28
Меню
Остання редакція: 17 березеня 2016

Безкоштовне навчання в університетах Польщі

Увага! Стаття не стосується осіб, які мають Карту Поляка. Також мова тут йтиме лише про стипендіальні програми самих ВНЗ, а не сторонні програми типу Стипендії ім. Стефана Банаха, Уряду Польщі, Східного Партнерства, програму “TerazWrocław” і т.д.

 1. Економічний Університет в Катовіцах (http://www.ue.katowice.pl/).

Університет посідає 44 місце в рейтингу [1] всіх ВНЗ Польщі та 4 місце серед всіх ВНЗ економічного спрямування.

Кандидати можуть вибрати серед пропонованих напрямів: http://www.ue.katowice.pl/uczelnia/studia-dla-cudzoziemcow/programy-stypendialne/stypendia-uniwersytetu-ekonomicznego-w-katowicach/kierunki-studiow-objete-konkursem.html

Фінансові деталі стипендії:

 1. Звільнення з оплати за навчання протягом всього терміну навчання на бакалавраті.
 2. Виплата стипендії в розмірі до 1000 PLN кожного місяця (розмір залежить від результатів навчання, але не може становити менше 500 PLN).

Необхідні документи (одним файлом в форматі *.pdf і в чіткій послідовності потрібно вислати на admissions@ue.katowice.pl):

 1. Заява про прийом на навчання.
 2. Атестат.
 3. Присяжний [2] переклад атестата.
 4. Додаток до атестата.
 5. Присяжний переклад додатка до атестата.
 6. Документ, що підтверджує знання польської мови [3].
 7. Медична довідка та її присяжний переклад.
 8. Копія закордонного паспорта (сторінка із фото).
 9. Заява на отримання стипендії з письмовою роботою польською мовою.

Тема письмової роботи у 2016 році “Підприємництво в Європі – проблеми і виклики” (2500 – 4000 знаків з пробілами).

Всі деталі, що стосуються стипендійної програми, можна дізнатись за посиланням (інформація польською мовою): http://www.ue.katowice.pl/uczelnia/studia-dla-cudzoziemcow/programy-stypendialne/stypendia-uniwersytetu-ekonomicznego-w-katowicach.html

Контакти:

Бюро Міжнародного Обміну Студентів

Будинок N, офіс 331

Вул. Адамськєго 7, Катовіце

тел .: +48322577024

E-mail: admissions@ue.katowice.pl

 1. Сілезький Університет в Катовіцах (http://www.us.edu.pl/)

Університет посідає 17 місце серед всіх ВНЗ Польщі.

Зарахування студентів проводиться на конкурсній основі. Конкурсні критерії – це високий рівень успішності і знання польської мови. У більшості випадків приймальна комісія буде враховувати оцінки кандидата з атестату/диплому, проте є напрямки, де проводяться вступні іспити (зазвичай це стосується творчих спеціалізацій).

Подача документів для вступу проводиться в електронному вигляді. З початком вступної кампанії абітурієнт на сайті університету в спеціальній системі реєстрації кандидатів (https://www.irk.us.edu.pl/site/signup) створює індивідуальний профіль, заповнює анкету, вибирає в системі освітній напрямок, завантажує відскановані копії необхідних документів, вносить вступний внесок (200 євро, які не повертаються!). При цьому в рамках конкурсу можна вибрати тільки один напрямок.

Важливо пам’ятати, що студенти, які вступили в Сілезький Університет на безкоштовне навчання в рамках конкурсу, не можуть претендувати на стипендію та інші види матеріальної допомоги.

Рівень володіння польською мовою перевіряється відповідним тестом. Мовний тест складається з декількох частин: аудіювання, письмових завдань і співбесіди.

Для вступників до Сілезького Університету участь в тесті з польської мови є безкоштовною. Від здачі мовного тесту звільняються особи, які мають сертифікат про знання польської мови, що виданий Польською Державною Комісією (http://www.certyfikatpolski.pl/pl/)

Перелік безкоштовних місць у 2015/2016 роках: http://admission.us.edu.pl/sites/admission.us.edu.pl/files/imce/ru_-257_bezplatnych_miejsc_-_2015-16.pdf

Фінансові деталі:

 1. Звільнення з оплати за навчання протягом всього терміну навчання на бакалавраті або магістратурі.

Контакти:

Центр прийому іноземних студентів
адреса: ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, Польща
e-mail: admission@us.edu.pl
Тел.: +48 32 359 22 73
контакт російською, українською і польською
понеділок-середа з 9 до 14
Тел.: +48 32 359 20 71
контакт польською й англійською
понеділок-п’ятниця з 9 до 14

 1. Варшавська Політехніка (https://www.pw.edu.pl/)

ВНЗ посідає 4 місце в загальному рейтингу польських університетів і 1 місце серед ВНЗ технічного спрямування.

Згідно із ухвалою Сенату Варшавської Політехніки іноземці, які не мають права на навчання на умовах, таких як польські студенти, тобто не є громадянами ЄС, Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну, можуть подати заявку на отримання безкоштовного місця. Це стосується як бакалаврату так і магістратури. Зарахування студентів відбувається на основі конкурсу.

Перелік і кількість безкоштовних місць на бакалавраті та деталі вступного конкурсу: https://www.pw.edu.pl/Kandydaci/Studia-dla-cudzoziemcow/Bezplatne-studia-w-jezyku-polskim-dla-cudzoziemcow/Przyjecia-na-studia-pierwszego-stopnia

Перелік і кількість безкоштовних місць на магістратурі та деталі вступного конкурсу: https://www.pw.edu.pl/Kandydaci/Studia-dla-cudzoziemcow/Bezplatne-studia-w-jezyku-polskim-dla-cudzoziemcow/Przyjecia-na-studia-drugiego-stopnia

Варто зауважити, що іноземні кандидати повинні оплатити 200 євро реєстраційного внеску, який не повертається.

Особливості вступу на бакалаврат. Кандидат повинен зареєструватись у спеціальній системі реєстраціїі ноземних кандидатів (https://www.cwm.pw.edu.pl/aplikuj/index.php/rekrutacja/default/login). Далі кандидату потрібно буде здати вступні іспити із математики та фізики або хімії (для напрямку “Адміністрація” – математика та географія або історія). Якщо кандидат не має візи, то ВНЗ може підготувати для Вас запрошення для її отримання. Дати іспитів та детальніша інформація є доступною за посиланням вище. Також там є приклади завдань, які були у попередніх роках.

Особливості вступу на магістратуру. Кандидат повинен зареєструватись в спеціальній системі реєстраціїі ноземних кандидатів (https://www.cwm.pw.edu.pl/aplikuj/index.php/rekrutacja/default/login). До електронної реєстрації варто завантажити присяжний переклад диплому українського бакалаврата та додатка до нього і підтвердження оплати реєстраційного внеску. Додатково ВНЗ просить ці ж документи вислати на e-mail: amakiej@cwm.pw.edu.pl. Після перегляду документів університет повідомить кандидата про своє рішення. Кандидата можуть прийняти одразу, можуть запросити на вступний іспит чи кваліфікаційну розмову або відмовити.

Фінансові деталі:

 1. Звільнення з оплати за навчання протягом всього терміну навчання на бакалавраті або магістратурі.

Контакти:

Бюро Міжнародних Студентів Варшавської Політехніки

e-mail: students@cwm.pw.edu.pl

Тел.: + 48 22 234 6039

 1. Лодзька Політехніка (http://www.p.lodz.pl/)

ВНЗ посідає 11 місце в загальному рейтингу польських університетів і 4 місце серед ВНЗ технічного спрямування.

ВНЗ пропонує 26 безкоштовних місць для кращих іноземних студентів (по два місця на кожному факультеті). Пропозицію університету можна переглянути за посиланням: https://issuu.com/dzialpromocji/docs/rosyjska-4_s.

До уваги братимуться оцінки кандидата із атестата (у випадку вступу на бакалаврат) або диплома (у випадку вступу на магістратуру). Також перевірятиметься рівень польської мови кандидата.

Фінансові деталі:

 1. Звільнення з оплати за навчання протягом всього терміну навчання на бакалавраті або магістратурі.

Контакти:

Міжнародний відділ

Катажина Міштела

пн.-пт. з 8.00 до 15.30

+ 48 42 631 21 37

foreignstudents@info.p.lodz.pl

[1] Рейтинг видання “Perspektywy” 2015 року: http://www.perspektywy.pl/RSW2015/ranking-uczelni-akademickich

[2] Присяжний означає, що переклад повинен бути зроблений польським ліцензованим перекладачем.

[3] З кандидатами, які не мають сертифіката про закінчення річного курсу польської мови або Польського Державного Сертифіката Про Знання Польської Мови як Іноземної буде проведена додаткова кваліфікаційна розмова по Skype.